Ürün Adı: FM200 Gaz Dolumu
Ürün Kodu: 1567
Bu ürün 2930 kez incelendi.

 

FM-200 Yangın Söndürme Sistemi Nasıl Doldurulur?

FM200 Gaz Dolumu

Binanızda veya tesisinizde çalışan bir FM-200 yangın söndürme sistemi varsa, her kullanım veya deşarjdan sonra sistemi mümkün olan en kısa sürede yeniden doldurmanın (veya yeniden doldurmanın) çok önemli olduğunu zaten bilmelisiniz. Düzgün çalışan bir sistem, küçük bir elektrik yangınına bile saniyeler içinde tepki vermelidir. Bilgisayar odanıza, veri merkezinize, arşiv deponuza vb. daha fazla zarar vermek için zaman bulamadan yangına anında tepki vererek ve yayarak çalışır.

Sistem tepki verdiği ve yangını söndürdüğü için, yeniden dolum yapmadığınız sürece bir sonraki yangını söndürmeye hazır değildir. Boşaltılacak FM-200 gazı olmadığında, başka bir küçük yangın bile, çalışan bir yangın söndürme sisteminde olduğu kadar hızlı bir şekilde kontrol altına alınamazsa büyük maddi kayıplara veya hasara yol açabilir.

BİR FM-200 SİSTEMİNİ KENDİNİZ DOLDURABİLİRMİSİNİZ?
Hayır, Profesyonel bir yangından korunma şirketinin FM-200 sisteminizi yeniden doldurması ve yeniden doldurması gerekecektir. FM-200, özellikle bilgisayarların, arşivlerin vb. bulunduğu bir odada, bir yangın sprinkler sistemi ile gelebilecek su hasarı olmadan hızlı bir şekilde yangını söndürmek için sisteminizden boşaltılan temiz bir gazdır.

Yangın koruma şirketleri, sistemde kullanılan gaz ile sisteminizi yeniden doldurabilir ve sisteminizde herhangi bir onarım veya bakım ihtiyacı olup olmadığını kontrol edebilir.

FM-200 boşaltıldığında insanlar için güvenli olmasına, ozon tabakasına zarar vermemesine ve mevcut en etkili, en temiz yangın söndürme sistemi olmasına rağmen, yine de bir profesyonelle iletişime geçmeniz gerekecektir. Ekipman aşırı yüksek basınç altında çalıştığından, uygun şekilde eğitilmemiş biri için tehlikeli olabilir. Basınçlı ekipmanı kendiniz ayarlamaya veya sökmeye çalışmak sadece tehlikeli olmakla kalmaz, aynı zamanda sistemin nasıl çalışacağını değiştirebilir ve yangından korunmaya yardımcı olabilir.

FM-200 sisteminizi , sisteminiz boşalır boşalmaz yeniden doldurmanız  önemlidir, çünkü yangın söndürücülerin aksine, muhtemelen sisteminizi her gün görmezsiniz.

FM-200 sisteminizin devre dışı kaldığını öğrendiğinizde Sinerji Yangını arayın!

Sinerji Yangın önde gelen bir yangından korunma şirketidir ve profosyonel ve sektörde 20 yıla yakın tecrübesiyle , eğitimli   teknisyenlerimiz sisteminizi yeniden dolumunu yaparak, çalışanlarınızı, binanızı ve varlıklarınızı korumaya devam etmek için bol miktarda FM-200 gazınız olmasını sağlayabilir. Tüm çalışanlarımız, basınçlı gazdan kaynaklanan herhangi bir hasarı veya yaralanmayı önlemek için sisteminizi güvenli bir şekilde şarj etmek için uygun şekilde eğitilmiştir.

 

Bize Ulaşın

Adres: Çakmak Mah. Tavukçuyolu Cad. Tuğra Sk. (Selçuk Sk.) N:1 K:1 D:4 - İstanbul / Ümraniye

Telefon: 90 216 313 31 38 - Faks : 90 216 313 31 48

E-Posta: info@sinerjiyangin.com

Web: