Ürün Adı: Sulu ve Köpüklü Sistemler
Ürün Kodu: 1545
Bu ürün 1812 kez incelendi.

Sprinkler Söndürme Sistemi

Sprinkler yangın söndürme sistemi, yangınların yukarıdan müdahale ile söndürülmesi ilkesine dayanan ve püskürtme yönteminin uygulandığı sistemdir. Otomatik olarak monte edilen ve yangın algılayıcı birimler ile faaliyete geçen bu sistemler oldukça başarılı söndürücü sistemlerdir. Büyük alanlarda hızlı bir şekilde yayılma olasılığı olan yangınlarda geniş bir çerçeveden müdahaleyi başlatarak, her bölgenin aynı anda söndürülmesini sağlar. Ayrıca yangınla birlikte ortaya çıkan dumanın bastırılmasını sağlayarak müdahale ekiplerinin çalışmalarını kolaylaştırır. Sprinkler sistem bu özellikleriyle yüksek maliyetli işletmelerin korunmasını sağlamaktadır.

KÖPÜKLÜ SÖNDÜRME SİSTEMLERİ

Belirli miktarda köpük konsantresinin basınçlandırılmış suyla karıştırılması ve bu karışımın sprinkler ya da nozul yardımıyla püskürtülmesi ile çalışan, sabit sistemlerdir.

Sistem aktive edildiği zaman, bir tankta tutulan köpük konsantresinin belirli bir miktarı suya karışır. Bu metotla son derece etkili bir söndürücü olan düşük genleşmeli ya da yüksek genleşmeli köpük oluşturulmuş olur. Bu köpük karışımı belli bir basınç ve debi ile sprinklerin deflektörüne ya da nozula çarpar ve söndürmenin uygulanacağı alan üzerine püskürtülür. Aynı zamanda borulardaki su akışı lokal alarm sistemini devreye sokar ve bu sayede itfaiyeye bilgi gönderilir.

Tıpkı sprinkler söndürme sistemlerinde olduğu gibi, köpüklü söndürme sistemleri de yangın kontrol altına alındıktan kısa bir süre sonra tekrar kullanılır hale getirilebilir. Ancak kullanılan köpük konsantresinin yenisinin tanka eklenmesi gerekmektedir.

Hızlı söndürme sağlayan, komplike, güvenilir ve çok etkili bir sistemdir. Özellikle parlayıcı sıvıların depolandığı bölgelerde kullanmak için idealdir.

 

Bize Ulaşın

Adres: Çakmak Mah. Tavukçuyolu Cad. Tuğra Sk. (Selçuk Sk.) N:1 K:1 D:4 - İstanbul / Ümraniye

Telefon: 90 216 313 31 38 - Faks : 90 216 313 31 48

E-Posta: info@sinerjiyangin.com

Web: